آغاز دوباره سقوط ارزش بیت‌کوین

0
266

اقدامات چین در ممنوعیت استخراج بیت‌کوین قیمت این ارز مجازی را تا ۳۱۶۶۷ دلار پایین آورده است.

بیت‌کوین دوباره روند کاهش قیمت خود را آغاز کرد و با 9.2 درصد کاهش در معاملات نیویورک به 31667 دلار رسید. نوسان قیمت بیت‌کوین در هفته‌ای که گذشت حدود 10 هزار دلار بود.

بیت‌کوین در روز دوشنبه الگوی صلیب مرگ را تشکیل داد یعنی متوسط قیمت آن در 50 روز گذشته به پایین‌تر از متوسط قیمت 200روزه آن رسید، این شرایط حاکی از آن است که روزهای بدتری برای بیت‌کوین در پیش است.

مت میسکین، استراتژیست ارشد مؤسسه مدیریت سرمایه‌گذاری جان هنکاک می‌گوید: «بی‌ثباتی و نوسان قیمتی که شاهد آن هستیم بسیار قابل توجه است و مورد استقبال سرمایه‌گذارانی که به‌دنبال یک گروه سرمایه‌ای می‌گردند، نیست».

مقصر بیشتر این کاهش قیمت چین است، محدودیت‌هایی که برای استخراج بیت‌کوین اعمال کرده باعث تغییر شکل این صنعت شده است. بانک مرکزی چین اعلام کرد از بزرگترین بانک‌های کشور و همچنین شرکت پرداخت علی‌پِی خواسته است خدمات ارز مجازی را متوقف کنند. مقامات چین تلاش می‌کنند مانع فعالیت‌های استخراج ارز مجازی شوند.

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در حال توقف فعالیت‌های خود در چین و خارج کردن آنها از این کشور هستند. اطلاعات نشان می‌دهد این فعالیت‌ها طی دو هفته و نیم گذشته در چین تقریباً به نصف رسیده‌اند.