افزایش قیمت ۲ تا ۵ میلیون تومانی برخی خودروهای پرطرفدار در بازار | جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

0
19

قیمت خودرو امروز پس از مدت‌ها شیب نزولی در طرف محصولات داخلی با اندکی رشد مواجه شد. این افزایش قیمت در حالی رخ داد که اکثر خودروهای مونتاژی یا روند باثباتی داشتند یا با اندکی کاهش قیمت مواجه شدند.

بازار خودرو امروز در یک اتفاق غیرمنتظره روند متفاوت‌تری را نسبت به روزهای گذشته تجربه کرد و پس از ریزش مداوم دو ماهه، روز یکشنبه، ۲۵ تیر ۱۴۰۲، را با اندکی رشد آغاز کرد.

پس از اعلام نتایج سامانه یکپارچه و مصوبه جدید شورای رقابت درباره قیمت محصولات مونتاژی، بازار خودروهای چینی تغییرات و نوسانات زیادی را تجربه کرد، اما در نهایت به دلیل مشخص شدن مسیر سرمایه و پول‌های سرگردان این بازار به ثبات رسید.

در این بین قیمت خودروهای داخلی در روزهای اخیر اندکی وارد جوّ التهابی شد. به نظر می‌رسد اعلام قیمت جدید خودروی دنا، به‌عنوان یک سدان پر طرفدار داخلی، توسط شورای رقابت و اختلاف قیمت قابل توجه آن با بازار در بروز این التهاب بی‌تأثیر نبود.

افزایش قیمتی که به آن اشاره بیشتر در بین محصولات ایران خودرو مشاهده می‌شود؛ این در حالی است که تولیدات سایپا همچنان مقاومت خود را در برابر افزایش قیمت و تحرکات دلالان حفظ کرده‌اند.

پارس LX، با سه میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به دیروز، امروز در نمایشگاه‌های خودرو و سایت‌های خرید و فروش ۶۱۸ میلیون تومان اعلام شد.

تارا اتوماتیک، سدان لوکس ایران خودرو نیز با  پنج میلیون تومان افزایش قیمت پرچم‌دار افزایش قیمت در محصولات ایران خودرو بود و با قیمت نهایی ۸۱۷ میلیون تومان در بازار عرضه شد.

سورن‌پلاس، فیس‌لیفت سمند سورن با موتور EF۷ نیز با دو میلیون تومان افزایش قیمت با نرخ نهایی ۵۷۷ میلیون تومان در بازار امروز حاضر شد.

در بازار امروز محصولات داخلی، هیچ‌کدام از محصولات سایپا شامل افزایش قیمت نشدند و پراید ۱۱۱ بدون هیچ نوسانی با قیمت ۳۳۰ میلیون تومان و کوییک S که به نوعی نسخه فیس‌لیفت و بهبودیافته همین خودروست نیز بدون هیچ تغییری با قیمت ۳۵۳ میلیون تومان در بازار امروز حضور پیدا کردند.

افزایش قیمت ۲ تا ۵ میلیون تومانی برخی خودروهای پرطرفدار در بازار | جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی از هفته گذشته در ثبات نسبی فرو رفته و تنها در چند محصول پرفروش و محبوب شامل نوسان قیمتی می‌شود.

لاماری ایما مدل ۱۴۰۲، با ۳۰ میلیون تومان کاهش قیمت پرچم‌دار کاهش قیمت در بازار خودروهای داخلی بود تا با قیمت یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان در بازار عرضه شود.

ام‌وی‌ام X۲۲ Pro IE، کراس‌اوور نه چندان قدرتمند مدیران خودرو نیز با ۱۰ میلیون تومان کاهش قیمت ببا قیمت نهایی  ۹۸۰ میلیون تومان در بازار آزاد حاضر شد.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره، امروز بر خلاف روند بازار خودروهای مونتاژی گام برداشت و با ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت به عدد یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان رسید.

افزایش قیمت ۲ تا ۵ میلیون تومانی برخی خودروهای پرطرفدار در بازار | جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته جاری

با توجه به اینکه بازار خودرو در هفته‌های اخیر بعد از فرو رفتن در رکود سنگین اثرپذیری خود را نسبت به قیمت دلار در نوسانات زیر  ۲۰۰۰ تومان از دست داده است، می‌توان گفت که دلار دیگر همانند گذشته شاخصه قابل اتکایی برای نوسانات بازار خودرو نیست. کمااینکه، امروز دلار وارد کانال ۴۸ هزار تومان هم شد، اما روند کلی بازار خودرو بر خلاف جریان بازار دلار صعودی بود.

برای پیش‌بینی روزهای باقی‌مانده از هفته جاری تقاضای فروشندگان و خریداران عامل اصلی تعیین‌کننده قیمت خودرو در بازار است، اکثر مالکان خودرو که خواهان فروش خودروهای خود هستند، قیمت محصولات خود را اگر داخلی باشد روزانه بین پنج میلیون تا ۱۰ میلیون تومان کمتر اعلام می‌کنند تا خودروهای خود را به فروش برسانند.

در سوی دیگر  مطابق با گزارش ‌های به دست رسیده از نمایشگاه‌های خودروی تهران، خریداران واقعی نیز پس از مدت‌ها صبر تصمیم به خرید گرفته‌اند.