ایرلاین‌ها بعد از فروش بلیت زیربار هیچ تعهدی نمی‌روند

0
122

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: متاسفانه ایرلاین‌ها زیر بار هیچ گونه تعهدی بعد از فروش بلیت نمی رود و اینگونه است که شاهد تاخیر ۲۴ ساعته و یا لغو پروازها بدون هیچ تعهدی هستیم.

اسماعیل حسین زهی، با اشاره به سرگردانی زائران اربعین در فرودگاه ها و تاخیر و لغو برخی از پروازها بیان کرد: لازم است سازمان هواپیمایی کشوری در صدور مجوز به ایرلاین ها شرایط سخت گیرانه‌تری را اعمال کند. هر ایرلاینی باید حداقل ۶ هواپیما داشته باشد که در صورت نقص فنی یا مشکلات پروازی هواپیمای دیگری را جایگزین کند.

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه شاهد هستیم که ایرلاین ها از طریق آژانس های هواپیمایی بلیت خود را به فروش رسانده اما زیر بار هیچ گونه تعهدی بعد از فروش بلیت نمی روند، اینگونه است که شاهد تاخیر ۲۴ ساعته و یا لغو پروازها بدون هیچ تعهدی هستیم.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دستگاه های متولی و سازمان هواپیمایی کشوری باید به این موضوع ورود جدی داشته باشد. این درست نیست که ایرلاین ها در چندین سطح بلیت خود را به فروش رسانده اما زیر بار هیچ گونه تعهدی نمی روند. باید در صدور مجوزها شرایط سخت گیرانه تری اعمال شود تا شاهد تاخیرها چندین ساعته و لغو پروازها در لحظات آخر نباشیم.