ایست دلار؛ ترمز خودرو در بازار + جدول قیمت

0
115
رصد بازار خودروهای پرتیراژ ایران خودرو در نخستین روز شهریور ۱۴۰۰ نشان دهنده آن است که همزمان با استپ قیمتی دلار قیمت در بازار خودرو هم توقف کرد.

رصد بازار پرتیراژهای ایران خودرو نشان دهنده آن است که پس از دو روز افزایش قیمت در هفته جاری امروز و در سومین روز از هفته جاری بازار محصولات ایران خودرو بدون تغییر در بازار عرضه شدند.

فعالان بازار خودرو نوسان نرخ دلار را یکی از دلایل اصلی ایجاد نوسان در بازار خودرو می دانند، بطوریکه با کوچکترین نوسانی بازار خودرو دچار تغییر می شود. روندی که طی رزوهای اخیر شاهد آن بودیم و بیشتر خودروهای داخلی رشد چند میلیونی را تجربه کردند. اما امروز و با ثابت شدن نرخ دلار بازار پرتیراژهای ایران خودرو هم بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند.

 در این میان اما فعالان بازار خودرو افزایش نرخ دلار را یکی از دلیل رشد قیمت پرتیراژهای داخلی در بازار می دانند، بطوریکه طی روزهای اخیر بازار شاهد نوسان قیمت دلار بود، نوسانی که توانست این بازار را به خود همراستا کند. طی روزهای اخیر نرخ دلار در بازار روند رو به بالا به داشته و این امر موجب شده تا سایر بازارهای دارایی از جمله بازار خودرو نیز رشد قیمت داشته باشد. اما امروز بازار دلار شکل ثبات پیدا کرد و این امر موجب شد تا بازارهای دارایی تغییری نداشته باشند.

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمندLX  » ، «سمند LX با موتورEF7  » و «سمند سورن» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «سمند LX» در بازار 240 میلیون تومان قیمت خورد. در این میان «سمند LX با موتورEF7» هم بدون تغییر در بازار 259 میلیون تومان قیمت خورد.  در میان خودروهای پرتیراژ ایران «سمند سورن» امروز تغییر قیمتی نداشت و در بازار با قیمت 265 میلیون تومان عرضه شد.

«پژو 206 تیپ 5» نیز بدون تغییر در بازار 285 میلیون تومان قیمت گذاری شد. «پژو 206 صندوقدار» نیز در بازار افزایش قیمتی نداشت و با قیمت 280 میلیون تومان عرضه شد.

از سوی دیگر امروز «پژو 206 تیپ 2» نیز امروز در بازار به 250 میلیون تومان رسید.

ایران 1 شهریور