بروز نقص فنی در شبکه برق داخلی مترو / شبکه برق تهران پایدار است

0
19

شرکت برق منطقه ای تهران اعلام کرد:دلیل توقف موقت مترو البرز نقص فنی در شبکه داخلی و تاسیسات برق مترو بوده و ارتباطی به شبکه یکپارچه برق کشور ندارد، در عین حال در صورت نیاز برای پشتیبانی و تسریع در رفع نقص فنی آمادگی کامل وجود دارد.

در پی درج خبر قطعی برق توقف قطارهای مترو تهران کرج که به دلیل نقص فنی در شبکه برق مترو رخ داد، شرکت برق منطقه ای تهران اعلام کرد» در حال حاضر هیچ‌گونه قطعی در شبکه برق تهران و البرز و جود نداشته و تأمین برق با تمام ظرفیت در حال انجام است.

بنا بر اعلام روابط عمومی این شرکت، از آنجایی که تآمین برق شبکه مترو تهران و البرز بر عهده شرکت برق منطقه ای تهران است تاکید می‌شود با بررسی‌های کامل فنی و نظارت لحظه‌ای در مرکز راهبری برق تهران ، در حال حاضر شبکه تأمین برق در استان‌های تهران و البرز در پایداری کامل بوده و هیچ‌گونه محدودیت یا نقص فنی در تأمین برق بالادستی مورد نیاز شبکه مترو وجود ندارد.

این گزارش حاکی است: روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران نیز بیان داشته دلیل توقف موقت مترو البرز نقص فنی در شبکه داخلی و تاسیسات برق مترو در خط پنچ بوده و ارتباطی به شبکه یکپارچه برق کشور ندارد. با این وجود در صورت اعلام نیاز شرکت بهره‌برداری مترو، شرکت برق منطقه ای تهران آمادگی کامل دارد تمامی تجهیزات و نیروی انسانی متخصص خود را به منظور پشتیبانی و تسریع در رفع نقص فنی در اختیارمترو قرار دهد.

همچنین با وجود اینکه در روزهای اخیر و به خصوص در نیمه تیرماه امسال هوای گرم پایداری در منطقه مرکزی کشور تداوم داشته و مصرف برق به میزان چشمگیری افزایش یافته است، اما تلاشگران صنعت برق تمامی عزم و همت خود را به میدان آورده و با تأمین برق مورد نیاز و مدیریت لحظه‌ای بار شبکه‌ با همراهی مردم عزیز ایران شاهد استمرار در تأمین برق پایدار در کشور هستیم.

این گزارش حاکی است صنعت برق کماکان از مردم همیشه همراه تقاضا دارد با رعایت راهکارهای صرفه جویی در مصرف از جمله تنظیم دمای آسایش روی ۲۴ درجه و استفاده از دور کند کولر آبی ، مصارف غیر ضروری خود را به ساعات پایانی شب و ابتدایی روز موکول کنند تا کماکان بتوان شاهد استمرار تامین برق پایداربرای تمامی مشترکان کشور باشیم.