حمایت از فروشندگان لباس های “متعارف” زنان

0
61

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران خبر داد.

ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان تهران در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران که در محل این اتحادیه  برگزار شد گفت: از زمانیکه کارگروه ساماندهی مد و لباس، معرفی نامه هر طراح با ذکر نشانی دقیق محل فعالیت وی را به اتحادیه تحویل دهد، فعالیت طراح در رسته کار هنری قرار میگیرد و به اعتبار پروانه کسب حمایت ویژه ای از طراحان نیز میشود و فعالیت آنها به شکل قانونی ادامه پیدا می کند.

وی بیان کرد: این تفاهم نامه به منظور همکاری مشترک در راه اندازی رسته طراحان لباس، توسعه، بهبود فضای اقتصادی فرهنگ و هنر، حمایت از کسب‌ و کارهای نوین براساس بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ترویج و اعتلای فعالیت های علمی و دانشگاهی با چشم اندازی معطوف به آینده تمدن ایرانی اسلامی، به جهت ارتقای سطح کمی و کیفی تولید پوشاک ایرانی تنظیم شده است.

شیرازی در خصوص نحوه ارتباط طراحان و تولیدکنندگان و سایر شرایط صدور پروانه افزود: در ابتدا حداقل میبایست ۱۰۰ طراح مجوز صنفی طراحی را از اتحادیه با همکاری کارگروه دریافت کنند و سپس پس از گذراندن دوره های آموزشی و آزمون بر اساس توانایی هایشان رتبه بندی شوند.

بر اساس اعلام اتاق اصناف تهران، وی ادامه داد: طراحان پس از رتبه بندی توسط وزارت صمت و اتحادیه به واحدهای صنفی و کارخانجات صنعتی معرفی می شوند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان تهران در مزیت های اجرای این تفاهم نامه و ارتباط طراحان و تولیدکنندگان اشاره داشت: در نظر داریم با شناسایی فروشندگانی که لباس های متعارف اجتماع بانوان را در تهران به فروش می رسانند از آنها حمایت کنیم.