خبر شورای نگهبان درباره واردات خودرو

0
101

سخنگوی شورای نگهبان با رد نظریات افراد بی ربط درباره سرانجام طرح واردات خودرو باعث افزایش امیداواری مردم شد.

پس از بررسی طرح کمیسیون صنابع مجلس درباره آزادسازی واردات خودرو پس از 4 سال، اظهارات طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان باعث افزایش امیدواری مردم به ایجاد آرامش در بازار خودرو شده است.

لازم به ذکر است که هفته گذشته سیدمصطفی میرسلیم عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفته بود: با این اصلاحیه که درباره آزادسازی واردات خودرو است، از تشویق تولید و اشتغال جوانان جلوگیری می‌شود. با تصویب این اصلاحیه، تولید و بررسی‌های تحقیقاتی لطمه خورده و جوانان فعال در این حوزه دلسرد می‌شوند و در شورای نگهبان هم با این موضوع مخالفت خواهد شد.

اینکه یک نماینده مجلس به جای شورای نگهبان از قبل اعلام نظر کند نه مرسوم است و نه منطقی است و دلیلی ندارد که شورای نگهبان با یک تصمیم مدیریتی که مخالفتی با شرع و قانون ندارد مخالفت نماید.

طحان نظیف عملا تصمیم گیری به جای شورای نگهبان از طرف میرسلیم و برخی کارمندان مجمع را رد کرد و در گفتگو با رسانه ها گفت: ما باید جلسه تشکیل دهیم و مصوبه را دقیقا بررسی کنیم. هر زمان که این جلسه تشکیل شود و نظرات مشخص شود اطلاع رسانی در این زمینه صورت می‌گیرد. هنوز هیچ احتمالی نمی‌توان درباره تایید شدن این طرح داد چرا که متن نیز به صورت دقیق باید مطالعه شود.