دستور وزیر اقتصاد به سازمان مالیاتی: مستندات فرارهای مالیاتی به دادستانی تهران ارسال شود

0
33

همزمان با اعلام دادستانی مبنی بر ارائه مستندات فرارهای مالیاتی از سوی وزارت اقتصاد، خاندوزی از دستور ویژه به سازمان مالیاتی برای ارائه این مستندات به دادستانی خبر داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی روزهای اخیر و با حضور در برنامه تلویزیونی ثریا از شناسایی 176 هزار نفر با گردش مالی 700 هزار میلیارد تومان، بدون پرداخت مالیات حتی به‌اندازه یک کارگر یا کارمند، شناسایی 800 مورد کد ملی افراد زیر پنج سال با تراکنش بالای میلیارد و شناسایی یک‌هزار و 100 کد ملی متعلق به اشخاص پنج تا ده سال با تراکنش بالای میلیارد خبر داد.

همزمان با اعلام این موضوع از سوی وزیر اقتصاد، دادستان عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد: با توجه به اینکه فرار مالیاتی جرم است؛ در مکاتبه با وزیر امور اقتصادی و دارایی مقرر شد چنانچه در این زمینه گزارشی اعلام شده است، مراتب با ذکر شماره و تاریخ به اینجانب اعلام شود.

او تأکید کرد: در مکاتبه با وزیر اقتصاد تصریح شد چنانچه تاکنون گزارش و اعلام جرمی در این خصوص صورت نگرفته است؛ ضمن مستندسازی در خصوص افرادی که فرار مالیاتی آنها مربوط به حوزه قضایی تهران است، مراتب را به‌همراه مستندات در مورد هر فرد به‌صورت مجزا با معرفی نماینده به اینجانب اعلام و موارد مربوط به سایر استان‌‎ها را به دادستان‌های مربوطه اعلام کنند.

سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در جمع خبرنگاران درخصوص نامه دادستان تهران مبنی بر ارائه مستندات از فرارهای مالیاتی اعلام کرد: سازمان مالیاتی دارای فرآیندهای دادرسی قضایی است و در مورد پرونده فرارهای مالیاتی بررسی‌ها در حال انجام است اما کنار این روند به رئیس سازمان امور مالیاتی دستور ویژه داده شد مستندات مربوط به فرارهای مالیاتی را در اسرع وقت در اختیار دادستانی عمومی و انقلاب تهران قرار دهند.