روش های درآمدزایی از کسب و کار خانگی

0
78

راه اندازی کسب و کار یکی از راه های افزایش درآمد به حساب می آید. ولی به نظر شما زمانی که پول زیادی نداریم و هنوز در ابتدای مسیر هستیم، چطور می توانیم کسب وکار راه اندازی کنیم.

پاسخ راه اندازی کسب و کاری است که برای شروع آن به سرمایه کمی نیاز باشد. به همین دلیل کسب و کار خانگی می‌تواند ایده خوبی باشد. در این مقاله می‌خواهیم به صفر تا صد کسب و کار خانگی اشاره کنیم.

برای راه اندازی و موفقیت در کسب و کار خانگی شما به عوامل مختلفی نیاز دارید که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

پیدا کردن ایده کسب و کار

بررسی توانایی‌ها و مهارت‌های خودتان

راه اندازی کسب و کار

نوشتن استراتژی کسب و کار

اولین اقدام برای راه اندازی کسب و کار، پیدا کردن ایده‌های پولساز و مناسب است. ایده‌های بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید با اختصاص دادن قسمتی از خانه خودتان به آن کار، کسب و کار را راه اندازی کنید.

برای پیدا کردن ایده پولساز شما باید در ابتدا ببینید که در چه زمینه‌ای استعداد دارید. تست‌های مختلفی برای استعداد یابی وجود دارد. برای مثال شما با جستجو highfive test تست استعداد یابی رایگانی را برای خودتان انجام دهید.(این تست زبان انگلیسی می‌باشد)

همچنین تست‌های شخصیت شناسی مختلف مانند MBTI نیز می‌تواند به شما این امکان را بدهد که شخصیت و استعداد خودتان را بیابید.

پس از پیدا کردن استعداد شما باید سعی کنید که کسب و کارهایی که در آن حوزه وجود دارد را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید از کسب و کارهایی که به آن علاقه دارید کمک بگیرید. برای مثال شما خلاقیت بالایی دارید و از قضا به نوشتن هم علاقه دارید. در این شرایط می‌توانید کسب و کارهای خانگی که با نوشتن ارتباط دارد را جستجو کنید.

تولید محتوا برای سایت، ادمینی اینستاگرام و … بخشی از مشاغلی است که شما می‌توانید در خانه خودتان انجام دهید و از این طریق به درآمد بالایی برسید.

تحقیقات بازار:

در نهایت برای مطمئن شدن از اینکه ایده شما چقدر می‌تواند برای شما سود ده باشد، باید در بازار تحقیق کنید. برای این کار در ابتدا افرادی را که در این حوزه مشغول هستند را پیدا کنید و پس از آن بررسی کنید که کدام یک از این افراد، بیشترین درآمد را در این حوزه دارند و سعی کنید که از آنها الگو بگیرید. همچنین در تحقیقات بازار شما باید به نیاز خریداران توجه ویژه ای داشته باشید.

در نهایت اگر ایده‌ای که پیدا کرده اید با شخصیت، علاقه، استعداد شما سازگار بود و در تحقیقات بازار متوجه شدید که این بازار گنجایش دارد، می‌توانید آن کار را شروع کنید.

پس از این که مشخص کردید که قصد شروع چه کاری را دارید، باید مهارت‌های لازم ان کار را استخراج کنید. در این مرحله باید بررسی کنید که چند تا از مهارت‌های لازم برای شروع کار را می‌توانید انجام دهید.

در این مرحله شما باید برای خودتان برنامه ریزی کنید تا مهارت‌هایی که برای کار لازم است و شما نمی‌توانید آنها را انجام دهید را به ترتیب یاد بگیرید.

راه اندازی کسب و کار خانگی

در نهایت نوبت به این موضوع می‌رسد که کسب و کار خانگی خودتان را راه اندازی کنید. برای اینکار شما می‌توانید محصولات یا خدمات خودتان را از طریق رسانه‌هایی مانند اینستاگرام و یوتیوب و سایت و … به فروش برسانید. برای اینکار لازم است که از طریق موبایل خودتان از معرفی محصولات و خدمات، آموزش درباره خدمات ویدئو تهیه کنید و در پیج یا سایت خودتان قرار دهید.

اگر محتوایی که تولید می‌کنید طبق نیاز مردم باشد و بتواند آنها را جذب کند، شما می‌توانید فروش خوبی را تجربه کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که برای تبلیغات کسب و کار هر چیزی که از کسب و کارتان به دست میاورید باید هزینه کنید و نه خارج از آن.

شما باید تلاش کنید که در کنار راه اندازی و جلو بردن کسب و کار خانگیتان روز به روز آموزش ببینید و تبدیل به یک متخصص در حوزه خودتان شوید.

استراتژی مناسب:

در ادامه پنج مورد از استراتژی‌های مختلف برای کسب و کار خانگی را به شما معرفی می‌کنیم. می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید یا اینکه چند مورد از آنها را با هم ترکیب کنید.

ارزان‌ترین قیمت:

کسی که ارزان‌ترین قیمت را ارائه می‌کند، همیشه مشتریان مخصوص به خودش را دارد. شما می‌توانید از این استراتژی برای کسب سود زیاد استفاده کنید.

گران‌ترین قیمت:

همیشه کسانی هستند که اعتقاد دارند که هرچه پول بیشتری بدهند جنس بهتری به دست می‌آورند. اگر می‌خواهید از این استراتژی استفاده کنید باید محصولاتی با کیفیت خوب و ظاهری لوکس داشته باشید.

متنوع‌ترین محصولات:

هرچه تنوع محصولات شما بیشتر باشد در نهایت مشتری حق انتخاب بیشتری دارد که می‌تواند با آنها نیاز خودش را برطرف کند. پس سعی کنید در هرکاری که هستید، گزینه‌های زیادی را برای مشتری در نظر بگیرید.

راحت ترین:

راحت ترین بودن محصولات همیشه راهی است که به شما این امکان را می‌دهد تا خودتان را به بهترین شکل پرزنت کنید. برای مثال اگر شما بخواهید می‌توانید میوه‌های پوست کنده شده را به فروش برسانید. چون که زحمتی را از مشتریان کاسته اید، بیزنس موفقی خواهید داشت.

در این مقاله مواردی را که برای شروع کسب و کار خانگی به آن نیاز بود را با هم بررسی کردیم. اگر می‌خواهید با استراتژی‌های مختلف کسب و کار و همچنین ایده‌های پولساز کسب و کار آشنا شوید، به شما پیشنهاد می‌کنم که سری به سایت ماهان تیموری بزنید و به روز ترین مقالات راجع به راه اندازی کسب و کار و هوش مالی را در آنجا بخوانید.