سامانه بارشی جدید فردا وارد ایران می‌شود

0
35

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا چهارشنبه و بارش برف،‌ باران و وزش باد شدید در اکثر مناطق خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال شرق، شرق و جنوب شرق بارش باران،‌گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف در بخش‌هایی از جنوب، شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه و ارتفاعات جنوبی البرز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

شدت بارش‌های امروز برای استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان است.

سامانه بارشی صبح فردا چهارشنبه 18 اسفند به فعالیت خود خاتمه می‌دهد و سامانه دیگری از بعدازظهر این روز از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود و در  استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، دامنه و ارتفاعات جنوبی البرز سبب بارش باران، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سامانه بارشی روزهای پنجشنبه و جمعه علاوه بر مناطق مذکور در سواحل غربی دریای خزر، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شمال شرق کشور به فعالیت خود ادامه می‌‌دهد. شنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر بارش باران و در بخش‌هایی از شمال غرب، شرق و جنوب کشور بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه آینده وزش باد شدید در مناطق مرکزی کشور باعث خیزش گردوخاک می‌شود، همچنین روزهای پنجشنبه تا شنبه هفته آینده مناطق غربی دریای خزر و خلیج فارس مواج خواهد بود.

آسمان تهران امروز ابری به‌تدریج نیمه‌ابری همراه با وزش باد و احتمال بارش پراکنده در بعدازظهر پیش‌بینی شده است.