شکایت واتساپ از دولت هند

0
224

مقامات واتساپ از مقامات هند به خاطر اعمال قوانین جدید فضای مجازی در این کشور شکایت کردند.

منابع آگاه می‌گویند: مقامات فیسبوک که مالک نرم افزار واتساپ هستند، از دولت هند به خاطر اعمال قوانین جدی که اتفاقا از امروز اعمال می‌شوند، شکایت کردند.

واتساپی‌ها معتقد هستند که اعمال این قوانین جدید در حوزه فناوری اطلاعات ناقض حقوق حریم شخصی افراد است که در قانون اساسی هند آمده است.

بر اساس قانون جدید اعمال شده در هند، شرکت‌ها باید منبع اصلی اطلاعات در حال انتشار خود را به درخواست دولت هند افشا کنند. شکایت واتساپ در واقع به تشدید تنش بین شرکت‌هایی نظیر فیسبوک، گوگل و توئیتر و دولت نارندرا مودی در هند منجر خواهد شد.

بازار هند یکی از اصلی‌ترین بازارهای فعالیت این شرکت‌های فناوری است. همین چند روز پیش هم پلیس برای بازرسی به دفتر توئیتر در هند رفت؛ چراکه توئیتر سخنان یکی از مقامات حزب حاکم این کشور را به همراه برخی دیگر از مقامات دستکاری رسانه‌ای عنوان کرده بود.

دولت هند همچنین تلاش می‌کند با فشار بر شرکت‌های فناوری اطلاعات برخی محتواهای مربوط به شیوع کرونا و انتقادات وارد شده به دولت این کشور را حذف کند.

واتساپ در هند حدود نیم میلیارد کاربر دارد و دولت هند بر اساس قوانین جدید واتساپ را ملزم کرده که هویت منبع اصلی اطلاعات را افشا کند که واتساپ گفته نمی‌تواند به تنهایی در این زمینه اقدام کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید