قیمت بلیت پروازهای تهران-مشهد همچنان میلیونی است

0
263

در حالی که سخنگوی سازمان هواپیمایی از لغو افزایش قیمت بلیت هواپیما و الزام ایرلاین ها به بازگرداندن مبلغ اضافه خبر می دهد، اما شرکت های هواپیمایی همچنان به فروش میلیونی بلیت اقدام می کنند.

در روزهای اخیر موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما در آستانه روز میلاد امام رضا (ع) سبب شد تا سازمان هواپیمایی کشوری به این موضوع ورود کرده و ایرلاین‌ها را به بازگرداندن قیمت‌ها به نرخ نامه توافق شده ملزم کند.

محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز ساعتی قبل گفت: با دستور وزیر راه و شهرسازی، تلاش سازمان هواپیمایی کشوری و پیگیری رسانه‌ها، قیمت بلیت هواپیما به نرخ قبل بازگشت و افزایش قیمت بلیت منتفی شد.

وی افزود: شرکت‌های هواپیمایی (ایرلاین‌ها) موظف شدند مابه‌التفاوت قیمت بلیت را به مسافرانی که بلیت را گران خریدند، پرداخت کنند.

به گفته ذیبخش، مسافران برای دریافت این مابه التفاوت باید ابتدا به شرکت‌های هواپیمایی مراجعه کرده و در صورت عدم دریافت پاسخ، شکایت خود را در سامانه شکایات مردمی سازمان هواپیمایی کشوری ثبت کنند تا سازمان این موضوع را پیگیری کند.

طی ۲۴ ساعت اخیر، ایرلاین‌ها بدون اخذ مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری، اقدام به افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما کرده بودند که با فشار رسانه‌ها، سازمان هواپیمایی کشور این افزایش قیمت را غیر قانونی اعلام کرد.

با وجود اعلام سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر بازگشت قیمت‌های بلیت هواپیما به نرخ‌های قبل، اما همچنان قیمت بلیت پروازهای مشهد برای امشب (۳۱ خرداد) در نرخ‌های نجومی و تا یک میلیون تومان در حال فروش است.