مدل طرح ترافیک تهران تغییر می کند

0
82

یک عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از بازنگری در مدل طرح ترافیک برای سال آینده خبر داد.

جعفر تشکری هاشمی در حاشیه هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره تغییر در طرح ترافیک گفت: امسال در میانه راه هستیم و امکان تغییرات نداریم اما حتما برای سال آینده با دیدگاه کنترل آلودگی هوا و ترافیک در محدوده مرکزی شهر، نظم و انضباط در رفت و آمد و اطمینان بخشی به مردم و کسانی که کار اضطراری در محدوده مرکزی دارند، طرح ترافیک را در مدل بازنگری شده‌ای مدنظر قرار خواهیم داد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قیمت طرح ترافیک تغییر خواهد کرد؟ گفت: قیمت‌ها متناسب با شرایط خواهد بود و ممکن است نیاز به افزایش نباشد، کما اینکه الان به نتیجه جدی رسیدیم که برای برخی از موضوعات کاهش نرخ در نظر بگیریم از جمله نرخ عوارض ساختمانی که منجر به بی‌میلی شهروندان در این زمینه شده است، باید برخی جاها منفی و کاهشی باشد و برخی جاها متناسب با نرخ تورم تصمیم گیری شود.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: یکی از مشکلات جدی شهر تهران موضوع ترافیک و آلودگی هواست و البته تاثیرات کرونا و تردد شهروندان در حوزه حمل و نقل است. با توجه به مشخص شدن کمیسیون‌های ۶ گانه شورا به سرعت موضوعات حمل و نقل در کمیسیون عمران و حمل و نقل ترافیک شورای شهر تهران مطرح و تصمیمات جدیدی اخذ خواهد شد. قطعاً کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بخش های مختلف و مراکز علمی و دانشگاهی و کارشناسان ارتباطات تنگاتنگی را برای حل موضوعات حمل و نقلی خواهد داشت.

وی تاکید کرد: بی تردید توسعه شبکه حمل و نقل عمومی، نوسازی و بازسازی وسایل حمل و نقل عمومی مورد توجه قرار خواهد گرفت. شبکه حمل و نقل عمومی به خصوص در غرب تهران و همچنین نیمه جنوبی تهران باید مورد توجه قرار بگیرد که تقاضا در این بخش بسیار بالاست. به‌زودی تصمیمات جدیدی در حوزه نوسازی و بازسازی در حوزه حمل و نقل اخذ خواهد شد.