هشدار سطح قرمز برای تشدید بارش‌ها از امروز

0
9

صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: امروز فعالیت سامانه بارشی در بسیاری از نقاط کشور تشدید شده و شاهد  رگبار شدید باران، رعدوبرق و وزش باد شدید هستیم.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، نیمه شرقی و شمالی خوزستان، شمال غرب فارس، جنوب ایلام، جنوب لرستان، دامنه و ارتفاعات در چهارمحال و بختیاری و تهران امروز شاهد بارش شدید باران خواهند بود.

او می‌گوید : بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر بصورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی، خسارت به برخی زیرساخت‌ها مانند خطوط انتقال برق و غیره، تخریب تاسیسات و سازه‌های واقع شده در حریم و بستر رودخانه، تخریب سازه های موقت و سبک در اثر وزش باد شدید از جمله اثرات این بارش ها است.

ضیائیان گفت: توصیه می‌شود که مردم از توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها پرهیز کنند و بازگشایی کانال‌ها و آبروهای درون و برون شهری، آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی و امداد رسان، اجتناب از سفرهای برون شهری، اجتناب از فعالیت‌های کوه‌نوردی، خروج شهروندان از تفرجگاه‌ها و سکونتگاه های واقع در حریم و بستر رودخانه را هم وطنان جدی بگیرید.

او گفت: همچنین امروز بعد ظهر تهران شاهد بارش باران و رعدوبرق خواهد بود.