پل مرزی اتومبیل رو آستارا – آستارا به اتمام رسیده است

0
16

وزیر راه و شهرسازی ابراز داشت: پل مرزی اتومبیل رو آستارا – آستارا به اتمام رسیده است و از این رو قرار شد پایانه مرزی در حاشیه این پل احداث و به سامانه های گمرکی و مرزبانی دو کشور متصل شود.

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی  پس از پایان کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که به میزبانی شهرستان مرزی آستارا در استان گیلان برگزار شد، با تاکید بر اهتمام تهران و باکو بر گسترش و ارتقای همه جانبه مناسبات، تسهیل مبادلات و همکاری های اقتصادی در بخش های مختلف، اظهار کرد: در استان سرافراز گیلان و در شهر زیبای آستارا و مردم خونگرم این شهر و استان نشست بسیار خوبی با شاهین مصطفی یف، معاون نخست وزیر و رئیس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری آذربایجان داشتیم که بسیار مثمرثمر بود.

وی افزود: پس از اتفاق ناگواری که در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران افتاد، متاسفانه یک سردی در روابط بین دو کشور حاکم شد و در تلاشیم که سفارت آذربایجان در تهران بازگشایی شود.

وزیر راه و شهرسازی ایران با اشاره به اینکه پروژه‌های زیادی با کشور جمهوری آذربایجان در حال اجرا داریم، افزود: ما مرز مشترک بسیار طولانی با جمهوری آذربایجان داریم و مرزهای تجاری ما گسترده و شبکه حمل و نقل کریدوری ما شبکه بزرگی است و برنامه های بسیار خوبی برای کریدور شمال – جنوب با آذربایجان در دست اجرا داریم.

بذرپاش تصریح کرد: پل مرزی اتومبیل رو آستارا – آستارا به اتمام رسیده است و از این رو قرار شد پایانه مرزی در حاشیه این پل احداث و به سامانه های گمرکی و مرزبانی دو کشور متصل شود.

وزیر راه، بر فعال سازی بازارچه‌های مرزی مشترک که یکی از اصلی ترین ظرفیت های توسعه تجارت با کشورهای همسایه است، تاکید کرد و گفت: امیدواریم ارتقای بازارچه های مرزی هم در طرف ایرانی و هم در طرف آذری را شاهد باشیم.

پذرپاش از گفت وگو با طرف آذری در رابطه با شکایت کامیون‌داران دو کشور خبر داد و افزود: قرار بر این شد تا کمیته مشترکی تعیین شود و موارد را بررسی و در دو ماه آینده نسبت به رفع آن اقدام کنیم تا موجب تسهیل در روابط و رفت و آمدهای ترانزیتی شود.