کاهش قیمت یک تا ۲۰ میلیون تومانی برخی خودروها در بازار

0
19

قیمت خودرو امروز ۱۸ تیر روند روزهای گذشته را طی کرد. در اکثر محصولات کاهش‌های جزئی و در برخی دیگر ثبات کامل به چشم می‌خورد.

قیمت خودرو امروز یک‌شنبه ۱۸ تیر ماه ۱۴۰۲ با کاهش‌های جزئی همراه بود؛ به طوری که بهای اغلب محصولات، کاهشی و تعدادی دیگر از ثبات قیمتی برخوردار بودند.

بازار خودرو کماکان چشم انتظار نهایی شدن آغاز واردات بوده و به غیر از بازار تولیدات داخلی، تقریباً هیچ معامله‌ای انجام نمی‌گیرد. البته امروز کاهش جزئی نرخ دلار نیز بی‌تاثیر در کاهشی شدن قیمت اغلب محصولات نبود.

در بازار خودروهای داخلی، به‌جز یک محصول، بهای اکثر محصولات کاهشی بود. البته تعداد اندکی نیز ثبات قیمتی را برگزیدند.

پراید ۱۳۱ و پراید ۱۱۱ به عنوان اقتصادی‌ترین خودروهای داخلی بازار، بدون هیچ تغییری و به ترتیب با نرخ‌های ۳۲۵ و ۳۴۰ میلیون تومان معامله شدند.

کوئیک دنده‌ای S برخلاف روز گذشته که ثبات قیمتی را تجربه کرده بود، امروز با حدود یک میلیون تومان کاهش، به نرخ ۳۵۶ میلیون تومان خریدوفروش شد.

پژو پارس LX TU۵ تقریباً رکورددار کاهش قیمت در خودروهای داخلی بود. این سدان پرطرفدار ایران خودرو با ۶ میلیون تومان کاهش، توانست با قیمت ۶۲۹ میلیون تومانی معامله شود.

اما تارا اتوماتیک به عنوان سدان لوکس این شرکت برخلاف روند بازار، با دو میلیون تومان افزایش، به نرخ ۸۱۸ میلیون تومان رسید.

کاهش قیمت یک تا ۲۰ میلیون تومانی برخی خودروها در بازار | جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی نیز دقیقاً از روند داخلی‌ها پیروی کرد. یعنی در تعداد کثیری از محصولات کاهش قیمت و در تعداد اندکی ثبات قیمتی به چشم می‌خورد. البته یکی از محصولات نیز با افزایش اندک نسبت به روز گذشته همراه بود.

جک J۴ کرمان موتور به عنوان ارزان‌ترین سدان مونتاژی، محصولی بود که با ۱۰ میلیون تومان افزایش توانست دوباره به کانال ۸۰۰ میلیون تومان بازگردد.

ام‌وی‌ام X۲۲ PRO نیز که جزو ارزان‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی درحال حاضر محسوب می‌شود، با پنج میلیون تومان کاهش، دوباره روی کانال یک میلیارد تومانی ساکن شد.

اما لاماری ایما با توجه به قیمت نسبتاً بالایی که دارد، بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد. این کراس‌اوور توانست با ۲۰ میلیون تومان کاهش در یک روز، با قیمت دو میلیارد و ۲۰ میلیون تومان خرید و فروش شود.

فردا ۵۱۱ نیز توانست بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته، با نرخ ۹۶۵ میلیون تومان معامله شود.

کاهش قیمت یک تا ۲۰ میلیون تومانی برخی خودروها در بازار | جدول قیمت خودروهای داخلی و خارجی را ببینید

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

طبق پیش‌بینی انجام شده در ابتدای هفته، بازار خودرو فعلاً در رکود کامل به سر می‌برد. انتظار می‌رود که تا انتهای هفته جاری این رکود ادامه‌دار باشد و شاهد تغییرات آن‌چنانی در بازار نباشیم. البته تغییر در نرخ ارز و انتشار دوباره اخبار مبنی‌ بر آزادسازی واردات، می‌تواند دوباره بر روند کاهشی بازار تاثیرگذار باشد.