کرونا، هویج و سیب را گران کرد!

0
65

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با شدت گرفتن شیوع کرونا، تقاضا برای هویج و سیب به منظور آبگیری بالا رفته است.

مصطفی‌ دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار، از کاهش ۲۰ درصدی قیمت میوه در بازار خبر داد و گفت: با توجه به تعطیلات و نبود تقاضا، عرضه میوه در مقایسه با روزهای گذشته به نصف کاهش یافته و عمده میوه در سردخانه ذخیره شده است.

او افزود: با شدت گرفتن شیوع کرونا، تقاضا برای هویج و سیب به منظور آبگیری بالا رفته است.

دارایی نژاد با اشاره به اینکه بازار میوه کشش ندارد، بیان کرد: با توجه به فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورا، میوه به سمت سردخانه می رود، حال باید منتظر ماند و دید که بعد از تعطیلات چه اتفاقی در بازار رخ می دهد.

این مقام مسئول قیمت هر کیلوگرم انجیر زرد را ۱۵ تا ۲۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی هر کیلوگرم انجیر سیاه ۵ تا ۱۵ هزار تومان، انگور بی دانه ۱۲ تا ۱۷ هزار تومان، انگور عسگری ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان، انگور کندری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، آلبالو ۱۷ تا ۲۰ هزار تومان، آلو قطره طلا ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان، آلو سیاه ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان، آلو سانترال ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، سیب ۲ رنگ ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان، سیب گلاب ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، خیار اصفهان ۴ تا ۷ هزار تومان، خیار بوته ۷ تا ۱۱ هزار تومان و خیار گلخانه ۶ تا ۹ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
انجیر زرد ۱۵ تا ۲۳ هزار تومان
انجیر سیاه ۵ تا ۱۵ هزار تومان
انگور بی دانه ۱۲ تا ۱۷ هزار تومان
انگور عسگری ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان
انگور کندری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
آلبالو ۱۷ تا ۲۰ هزار تومان
آلو قطره طلا ۱۵ تا ۲۲ هزار تومان
آلو سیاه ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان
آلو سانترال ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
سیب ۲ رنگ ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان
سیب گلاب ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
خیار اصفهان ۴ تا ۷ هزار تومان
خیار بوته ۷ تا ۱۱ هزار تومان
خیار گلخانه ۶ تا ۹ هزار تومان

 

او ادامه داد: در حال حاضر هر کیلوگرم شلیل با نرخ ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، گلابی بیروتی ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان، هلو انجیری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، هلو زعفرانی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان، هلو هسته جدا ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، پسته تازه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و طالبی ۵ تا ۶ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد خرده فروشی ها عرضه می شود‌.

محصول قیمت هر کیلوگرم
شلیل ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان
گلابی بیروتی ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان
هلو انجیری ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
هلو زعفرانی ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان
هلو هسته جدا ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان
پسته تازه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار تومان
هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
طالبی ۵ تا ۶ هزار تومان

 

دارایی نژاد قیمت هر کیلوگرم بادمجان دلمه را ۴ تا ۷ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت کنونی هر کیلوگرم بادمجان قلمی ۴ تا ۶ هزار تومان، بادمجان گلخانه ۸  تا ۹ هزار تومان، بامیه ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان، پیاز شیری ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان، پیاز نو ۳ تا ۴ هزار تومان، پیاز زرد ۳ تا ۵ هزار تومان، سیب زمینی ۴  تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، غوره آبگیری ۶  تا ۸ هزار تومان، غوره عسگری ۸ تا ۱۰ هزار تومان، فلفل تند ریز ۶ تا ۸ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۹ تا ۱۱ هزار تومان و فلفل دلمه گلخانه ۸ تا ۱۲ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلوگرم
بادمجان دلمه ۴ تا ۷ هزار تومان
بادمجان قلمی ۴ تا ۶ هزار تومان
بادمجان گلخانه ۸  تا ۹ هزار تومان
بامیه ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان
پیاز شیری ۳ و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان
پیاز نو ۳ تا ۴ هزار تومان
پیاز زرد ۳ تا ۵ هزار تومان
سیب زمینی ۴ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان
غوره آبگیری ۶ تا ۸ هزار تومان
غوره عسگری ۸ تا ۱۰ هزار تومان
فلفل تند ریز ۶ تا ۸ هزار تومان
فلفل دلمه سبز ۹ تا ۱۱ هزار تومان
فلفل دلمه گلخانه ۸ تا ۱۲ هزار تومان

 

او ادامه داد: هم اکنون هر کیلوگرم کلم بروکلی با نرخ ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۸ تا ۱۰ هزار تومان، کاهو رسمی ۵ تا ۶ هزار تومان،کرفس ۵ تا ۶ هزار تومان، گل کلم ۷ تا ۸ هزار تومان، کلم سفید ۴ تا ۶ هزار تومان، گوجه فرنگی ۶ تا ۷ هزار تومان، لوبیا سبز ۹ تا ۱۲ هزار تومان، لیموترش سنگی ۸ تا ۱۰ هزار تومان، لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه می شود‌.

محصول قیمت هر کیلوگرم
کلم بروکلی ۱۲ تا ۲۰ هزار تومان
کاهو پیچ سالادی ۸ تا ۱۰ هزار تومان
کاهو رسمی ۵ تا ۶ هزار تومان
کرفس ۵ تا ۶ هزار تومان
گل کلم ۷ تا ۸ هزار تومان
کلم سفید ۴ تا ۶ هزار تومان
گوجه فرنگی ۶ تا ۷ هزار تومان
لوبیا سبز ۹ تا ۱۲ هزار تومان
لیموترش سنگی ۸ تا ۱۰ هزار تومان
لیموترش میناب ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
هویج ۱۱ تا ۱۴ هزار تومان

 

دارایی نژاد قیمت کنونی هر کیلوگرم هویج در میدان را ۱۱ تا ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: در شرایط کرونایی با ازدیاد تقاضا برای مصرف آب هویج و کاهش عرضه محصول، قیمت با نوساناتی در بازار رو به روست که پیش بینی می شود، هفته آینده قیمت هویج به ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان و هویج معمولی ۹ تا ۱۰ هزار تومان برسد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی قیمت هر کارتن آناناس ۹ تایی را ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان، هر کیلوگرم انبه را ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان و موز را ۱۸ تا ۲۱ هزار تومان اعلام کرد.

او در پایان درباره آینده بازار میوه تصریح کرد: با توجه به نبود تقاضا در بازار، میوه در سردخانه ذخیره شده است و از حالا نمی توان راجع به پیش بینی بازار داشت.